Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Wyjście z EHR Purgatory – przejście od procesu do rezultatów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Powszechne stosowanie elektronicznych kart zdrowia (EHRs) w ciągu ostatniej dekady uznano za duży postęp w praktyce medycznej. Jednak ostatnio coraz więcej klinicystów wypowiadało się o szkodliwych skutkach tych systemów dla opieki nad pacjentem.1,2 Nacisk krajowy na szersze wdrażanie EHRs był inspirowany gromadzeniem dowodów, które obiecują poprawę koordynacji opieki, jakości, bezpieczeństwa, i zaangażowanie pacjenta. Co poszło nie tak. Odpowiedź jest oczywiście wielopłaszczyznowa, ale w dużej mierze ignorowana w dyskusji jest efektem leżącego u podstaw trybu płatności lekarza. Płatność na poziomie klinicystów pozostaje głównie opłatą za usługi, w coraz większym stopniu uzupełniana przez wynagrodzenie za wyniki w celu zwiększenia refundacji opartej na wartości. Oba tryby płatności są w dużej mierze oparte na procesach i retrospektywne. EHR doskonale nadają się do takich zwrotów opartych na procesach, ponieważ zapewniają szczegółową, fragmentaryczną, łatwo skontrolowaną dokumentację procesu i objętości. Im bardziej szczegółowa dokumentacja procesu, tym większa szansa na zwrot.
Rozpoczął się elektroniczny wyścig zbrojeń, ponieważ płatnicy domagają się coraz bardziej szczegółowej dokumentacji uzasadniającej płatności, a dostawcy EHR reagują na coraz bardziej rozbudowane narzędzia dokumentacji – a płatnicy i organizacje dostawców wydają w tym czasie miliardy dolarów. Ku wielkiemu rozczarowaniu klinicystów, EHR stał się instrumentem rozliczeniowym, który wymaga nadmiernej dokumentacji procesu, kodowania i innych czynności, które nie mają znaczenia dla opieki nad pacjentem.
Ten stan rzeczy stał się problemem zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Obce, skoncentrowane na EHR wymagania pochłaniają cenny czas wizyty. Klinicyści częściej kontaktują się ze swoimi komputerami niż ze swoimi pacjentami, co negatywnie wpływa na jakość opieki medycznej, wydajność i zadowolenie zawodowe.1,2 Przychody na wizytę mogą rosnąć, ale kosztem mniejszej liczby odwiedzin i spadku morale. Niektórzy obserwatorzy obawiają się negatywnego wpływu na bezpieczeństwo pacjentów, gdy lekarze są rozproszeni przez komputer.1 Lekarze podstawowej opieki medycznej znajdują się szczególnie przeciążeni z powodu wymagań dokumentacji dla pacjentów z wieloma złożonymi problemami; pozostawanie do późna lub przyjmowanie pracy do domu stało się regułą, a nie wyjątkiem
Wprowadzono wiele krótkoterminowych rozwiązań, które ułatwiają pracę lekarzom związanym z dokumentacją, w tym oprogramowanie do rozpoznawania głosu i używanie skrybów i innych niefizycznych członków zespołu do wprowadzania notatek. Atrakcyjne i konieczne, ponieważ rozwiązania te mogą być na krótką metę kosztowne i niedoskonałe; co więcej, nie rozwiązują one głównej przyczyny nadmiernych wymagań dotyczących dokumentacji: nacisk na płatności procesowe i zniekształcone korzystanie z EHR jako instrumentu rozliczeniowego. Ironią jest to, że dokumentacja procesowa i opłata za usługę dominują w czasie, gdy okazało się, że wydajność oparta na procesach nie wpływa pozytywnie na ważne wyniki zdrowotne 3, a kiedy płaci się za wartość, a nie za objętość, stała się mandatem politycznym.
Dostarczenie od Eurga może wymagać fundamentalnej zmiany w sposobie, w jaki płacimy klinicystom: przejście od nagradzania procesów do nagradzania wyników
[więcej w: nebulizator dla niemowląt, maltańczyk allegro, lisinoratio ]

Tags: , ,

No Responses to “Wyjście z EHR Purgatory – przejście od procesu do rezultatów”

  1. Jagoda Says:

    czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

  2. Neophyte Believer Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: lublin psycholog[...]

  3. Alexander Says:

    Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

Powiązane tematy z artykułem: lisinoratio maltańczyk allegro nebulizator dla niemowląt