Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Stosowanie doustnego flukonazolu podczas ciąży i ryzyka wad wrodzonych AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
December 7th, 2018

Aby rozwiązać ten problem, przeprowadziliśmy analizy modelujące wpływ ciąż przerwanych po diagnostyce prenatalnej. Odkrycia były prawie identyczne z wynikami pierwotnych analiz, co wskazuje, że wszelkie odchylenia w kierunku hipotezy zerowej w wyniku wykluczenia przerw w ciąży były minimalne. Nie miało to jednak miejsca w przypadku hipoplastycznego lewego serca, w którym występowało stosunkowo wysokie występowanie zakończeń (45,5%). Szansa może wyjaśnić znacznie zwiększone ryzyko tetralogii Fallota, biorąc pod uwagę, że przeanalizowano 15 wad wrodzonych. Jednak nasz wybór defektów był oparty na wcześniejszych skojarzeniach, dlatego w większym stopniu polegamy na naszych ustaleniach, niż gdybyśmy byli pierwszym raportem takich skojarzeń. Nieistotny skorygowany iloraz szans dla hipoplastycznego lewego serca może być wynikiem fałszywie ujemnym, biorąc pod uwagę, że górna granica przedziału ufności przekracza 6; to wymaga dalszego dochodzenia. W analizach według dawki flukonazolu kategoria najwyższych dawek jest heterogenna, ze średnią dawką 722 mg, a wyniki należy odpowiednio interpretować. Ponadto w analizie 15 swoistych wad wrodzonych w zależności od dawki flukonazolu liczba ciąż narażonych była niewielka, szczególnie w przypadku skumulowanych dawek od 350 do 6000 mg.
Podsumowując, to duże badanie kohortowe dostarcza kompleksowych informacji na temat bezpieczeństwa stosowania doustnego flukonazolu podczas ciąży i dodaje wiedzę na temat itrakonazolu i ketokonazolu. Nasze analizy wykazały, że ekspozycja na flukonazol w pierwszym trymestrze ciąży nie była związana z ogólnym ryzykiem wad wrodzonych, w tym z analizami według dawki flukonazolu i większością analiz konkretnych wad wrodzonych z poprzedniego zaburzenia. Chociaż flukonazol może zwiększać ryzyko tetralogii Fallota, bezwzględne ryzyko było niewielkie, a związek musi zostać potwierdzony.
[patrz też: uderzenia gorąca u mężczyzn, dyżury aptek radomsko, omułek zielonowargowy właściwości ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek radomsko omułek zielonowargowy właściwości uderzenia gorąca u mężczyzn