Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Stosowanie doustnego flukonazolu podczas ciąży i ryzyka wad wrodzonych AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W badaniu oceniającym ryzyko wad twarzoczaszki i wad serca w 1079 ciążach narażonych na flukonazol nie stwierdzono istotnie zwiększonego ryzyka.13 Inne badanie, w którym oceniano związek wybranych wad urodzeniowych z lekami przeciwgrzybiczymi (głównie miejscowe azole lub nieokreślone leki) , wykazało podwyższone ryzyko niedorozwoju lewego serca i przepukliny przeponowej.15 Ocena potencjału teratogennego doustnych środków przeciwgrzybiczych zawierających azole jest ważna, ponieważ kobiety w ciąży są bardziej narażone na kandydozę pochwy 16, która jest najczęstszym wskazaniem klinicznym dla tych leków. Chociaż preparaty dopochwowe miejscowych środków przeciwgrzybiczych z grupy azoli są lekami pierwszego rzutu w leczeniu kandydozy pochwy w czasie ciąży, to w przypadku nawrotu lub gdy leczenie miejscowe zawiodło, stosuje się 17 leczenie doustnymi środkami przeciwgrzybiczymi z grupy azoli.
W badaniu kohortowym opartym na rejestrach oceniano związek między doustnym narażeniem na flukonazol w pierwszym trymestrze ciąży a ryzykiem wystąpienia poważnych wad wrodzonych, w tym analizami według dawki i analizami wad uprzednio związanych z azolowymi lekami przeciwgrzybiczymi.
Metody
Kohora Studyjna
Zidentyfikowaliśmy ogólnopolską kohortę wszystkich żywych noworodków, które urodziły się w Danii w okresie od stycznia 1996 r. Do 31 marca 2011 r. Z Medical Birth Registry18. Wykorzystując unikalne identyfikatory osobiste używane we wszystkich rejestrach, dane na poziomie indywidualnym zostały uzyskane z Krajowego Rejestru Rejestracji, 19 Krajowego Rejestru Pacjentów, 20 Duńskiego Systemu Rejestracji Cywilnej, 21 i Danii Statystyki i były powiązane z kohortą (rejestry są opisane w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem ). Dane dotyczące wieku ciążowego w Medical Birth Registry opierają się głównie na ultrasonografii22; niemowlęta z brakującym lub nieprawdopodobnym wiekiem ciążowym po urodzeniu (<22 lub> 45 tygodni) zostały wykluczone z kohorty. Początek ciążowy, zdefiniowany jako pierwszy dzień ostatniej miesiączki, oszacowano przez odjęcie wieku ciążowego od daty urodzenia. Badanie zostało zatwierdzone przez Duńską Agencję Ochrony Danych. Świadoma zgoda nie jest wymagana w przypadku badań opartych na rejestrze w Danii.
Doustne środki przeciwgrzybicze Azole
Informacje na temat recept na doustne flukonazol, itrakonazol i ketokonazol, które zostały wypełnione przez kobiety w kohorcie w czasie ciąży, uzyskano z krajowego rejestru recept. Główne okno czasu ekspozycji, które badaliśmy, było pierwszym trymestrem ciąży, a czas ekspozycji został określony jako data wypełnienia recepty. W analizie różnych dawek flukonazolu obliczyliśmy skumulowaną ilość w miligramach wszystkich przepisanych leków wydanych w pierwszym trymestrze ciąży
[więcej w: maltańczyk allegro, lapacho czerwone, dzika droga cda ]

Tags: , ,

No Responses to “Stosowanie doustnego flukonazolu podczas ciąży i ryzyka wad wrodzonych AD 2”

  1. Sara Says:

    Sporo sie dowiedzialam

  2. Snow Hound Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu preparat na grzybice paznokci[...]

  3. Vanessa Says:

    Nie wiem sam czy mam nadciśnienie czy nie

Powiązane tematy z artykułem: dzika droga cda lapacho czerwone maltańczyk allegro