Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Poza zasięgiem wzroku, z ducha – opieka behawioralna i rozwojowa dla dzieci wiejskich

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) właśnie przedstawiły kolejne dowody na to, że amerykańskie dzieci – a szczególnie wiejskie dzieci – mają kłopoty. Wcześniej CDC zauważyło, że biedne amerykańskie dzieci w wieku od 2 do 8 lat mają wyższe wskaźniki zaburzeń psychicznych, behawioralnych i rozwojowych zgłaszanych przez rodziców niż ich zamożniejsze odpowiedniki. Teraz, w najnowszym z serii raportów, agencja dokumentuje odkrycie, że wiejskie dzieci z małych społeczności mają większe szanse na posiadanie MBDD niż osoby mieszkające w miastach i na przedmieściach.1 Szacowane wskaźniki ubóstwa wśród dzieci w Stanach Zjednoczonych w latach 1990-2014. Status początkowy opiera się na dochodach z rodzinnych dochodów w poprzednim roku kalendarzowym, mierzonych rocznym społecznym i ekonomicznym suplementem badania aktualnej populacji.
Co może powodować tę różnicę. Jednym z ważnych czynników jest to, że wiejskie dzieci często żyją w ubóstwie, którego nasilenie wzrasta. Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych około jedna czwarta dzieci wiejskich w Stanach Zjednoczonych żyje w ubóstwie, 2 w porównaniu z co piątym dzieckiem w całym kraju (patrz wykres). Ubóstwo szkodzi rozwojowi mózgu poprzez skutki biologiczne i społeczne.3 Jedną z dróg wyjścia z ubóstwa do MBDD może być spożywanie alkoholu przez rodziców i używanie narkotyków, co wiąże się z mniejszą masą urodzeniową i opóźnieniem rozwojowym u potomstwa oraz ryzykiem zaburzeń zachowania w dzieciństwie. (Przyczyna może również przebiegać wzajemnie od MBDD do ubóstwa: rodziny radzące sobie z dziećmi z takimi zaburzeniami mogą stracić dochody i ponosić zwiększone koszty z zewnątrz).
Inną możliwą przyczyną jest ekspozycja teratogenów okołoporodowych lub wczesnego dzieciństwa z przemysłu wydobywczego i przetwórczego, chociaż nie zróżnicowane ekspozycje między obszarami wiejskimi i metropolitalnymi są powiązane z wskaźnikami MBDD. Społeczności wiejskie oferują również mniej programów opartych na faktach i wczesnej interwencji niż obszary miejskie, a programy te mogą pomóc w zapobieganiu lub poprawianiu niektórych przypadków MBDD. Konieczne są dalsze badania w celu wyjaśnienia wpływu tych czynników na ciężar MBDD wśród dzieci wiejskich.
W międzyczasie, jak dbamy o wiejskie dzieci z MBDD i ich rodzin. Nasz tradycyjny model świadczenia usług wymaga od pacjentów regularnego odwiedzania pediatrycznych specjalistów ds. Zachowań i rozwoju. Istnieją krajowe niedobory specjalistów przeszkolonych w zakresie radzenia sobie z MBDD w dzieciństwie, ale niedobory są największe na obszarach wiejskich, gdzie niska gęstość zaludnienia utrudnia wspieranie specjalistycznych praktyk. Przez ostatnie 50 lat nie powiodły się apele o umieszczenie większej liczby behawioralnych i rozwojowych placówek opieki zdrowotnej na obszarach wiejskich. Długie dystanse podróży uniemożliwiają rodzinom wiejskim rutynowe wizyty u specjalistów, nawet jeśli mogą je znaleźć, więc nie jest zaskakujące, że wskaźniki utraty zdrowia dla behawioralnych i rozwojowych usług zdrowotnych są wysokie wśród pacjentów wiejskich. Dalsze poleganie na tradycyjnych systemach dostarczania będzie wyraźnie oznaczać ciągły brak dostępu dla wiejskich dzieci i rodzin.
Jak więc możemy zrobić lepszą pracę, zapewniając opiekę wiejskim dzieciom z MBDD. Nasza opinia obejmuje Robinsona i wsp.1 Uznajemy, że społeczności wiejskie powinny współpracować z agencjami działającymi w alternatywnych środowiskach, korzystać z usług telezdrowia, a także stosować usługi podstawowej opieki zdrowotnej i alternatywnych dostawców w celu koordynowania opieki i dostarczania interwencji o niskiej intensywności.
Możliwe jest dostarczanie opieki behawioralnej i rozwojowej w placówkach innych niż medyczne
[więcej w: maltańczyk allegro, cocoroco allegro, nebulizator dla niemowląt ]

Tags: , ,

No Responses to “Poza zasięgiem wzroku, z ducha – opieka behawioralna i rozwojowa dla dzieci wiejskich”

 1. Tadeusz Says:

  Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

 2. Kazimierz Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: prześcieradło jednorazowe[...]

 3. Kinga Says:

  Mi tez pomagał przy zakwasach po ćwiczeniach

 4. Sexual Chocolate Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: tampony[...]

 5. Old Orange Eyes Says:

  Alergia na białka mleka krowiego

Powiązane tematy z artykułem: cocoroco allegro maltańczyk allegro nebulizator dla niemowląt