Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Pilotażowe badanie sfałszowanej ultrasonografii za niezbędne drżenie AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 11th, 2018

Pacjenci zgłaszali poprawę jakości życia związaną z drżeniem po zabiegu. Wykazano, że procedury stereotaktyczne, takie jak tromototomia częstotliwości radiowej i stymulacja głębokiego mózgu, są skuteczne w leczeniu istotnego drżenia. 12-14,36 Stereotaktyczne radiochirurgiczne zostało również użyte do wykonania talamotomii na drżenie, ale z ukrytymi efektami występującymi kilka miesięcy po leczeniu. -39 Takie procedury były związane z poważnymi zdarzeniami niepożądanymi, takimi jak krwotok śródmózgowy i upośledzenie neurologiczne (np. Niedowład połowiczy, ataksja i dyzartria). Podobne działania niepożądane mogą wynikać z skupionej ultrasonograficznej talamotomii. Jedno poważne zdarzenie niepożądane wystąpiło w naszym badaniu jako uporczywa dysestezja dominującego palca wskazującego. Zaobserwowaliśmy inne efekty uboczne czuciowe i móżdżkowe, które były zgodne z rozszerzeniem zmiany wzgórza poza cel. Na MRI, małe ogniska intensywności sygnału ważonej wrażliwością były obecne w miejscu uszkodzeń.
Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Nie przeprowadziliśmy kompleksowych ocen poznawczych i możliwe jest, że skoncentrowana ultrasonografia powoduje uszkodzenie funkcji poznawczych. Badanie nie obejmowało grupy kontrolnej i nie dostarczyło informacji o skuteczności tej procedury w porównaniu z innymi terapiami. Badacze i pacjenci byli wszyscy świadomi przeprowadzonych zabiegów, które mogły wprowadzić uprzedzenia na rzecz zgłaszania poprawy objawów i jakości życia. Oślepione, randomizowane badania są potrzebne, aby ocenić skuteczność leczenia i trwałość korzyści, i potrzebne są bezpośrednie porównania z obecnie dostępnymi terapiami. Wymagane są badania o większych rozmiarach w celu oceny rzadkich, ale poważnych zdarzeń niepożądanych, takich jak krwotok śródczaszkowy i trwałe upośledzenie neurologiczne.
[patrz też: Usługi badanie nietolerancji pokarmowejiczne, instytut żywności i żywienia piramida, badanie nietolerancji pokarmowej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie nietolerancji pokarmowej instytut żywności i żywienia piramida skierowanie do poradni specjalistycznej wzór