Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Pilotażowe badanie sfałszowanej ultrasonografii za niezbędne drżenie AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 12th, 2018

Neurobiolodzy w latach pięćdziesiątych próbowali wykorzystać ultradźwięki do tworzenia zmian w strukturach mózgu, ale takie eksperymenty zostały ostatecznie porzucone ze względu na ograniczenia przezczaszkowej sonikacji i potrzebę okna czaszkowego.15 Uszkodzenia ultrasonograficzne, które zostały wytworzone za pomocą kraniotomii, zastosowano w leczeniu choroby Parkinsona16. i różne choroby psychiczne.17 Osiągnięcia technologiczne w ostatniej dekadzie umożliwiły przezczaszkowe sonikację poprzez nienaruszoną ludzką czaszkę. Rozproszone macierze przetworników 18-21 i algorytmy korekcji tomograficznej (CT) 22, 23 ułatwiły pierwsze przezczaszkowe sonikacje u pacjentów ze złośliwym glejakiem.24. Tworzenie dyskretnych ogniskowych zmian w strukturach podkorowych było po raz pierwszy stosowane w leczeniu zespołów bólu neuropatycznego.25, 26 Współczesne ultradźwięki o wysokiej intensywności i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) umożliwiają precyzyjne celowanie wewnątrz mózgu w czasie rzeczywistym z klinicznym i radiograficznym monitorowaniem lokalizacji i intensywności leczenia za pomocą obrazów termicznych.27-29 Prezentujemy wyniki badania otwartej, niekontrolowanej fazy 1, badającego przezczaszkowe ultrasonograficzne badanie MRI kierowane przezczaszkowe w leczeniu lekoopornego drżenia samoistnego.
Metody
Pacjenci
Od lutego 2011 r. Do grudnia 2011 r. Na Uniwersytecie w Virginii zgłosiło się 15 pacjentów z ciężkim, opornym na leczenie drżeniem podstawowym. Rozpoznanie drżenia samoistnego potwierdził neurolog specjalizujący się w zaburzeniach ruchu. Klinicznie istotne drżenie zdefiniowano jako wynik większy niż 2 na postawie lub działaniu w skali oceny klinicznej drżenia (od 0 do 4) 30 w dłoni dominującej, a także znacznej niepełnosprawności w wykonaniu co najmniej dwie codzienne czynności z podsekcji niepełnosprawności na skali. Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Wstrząs oporny na leki został zdefiniowany jako trwałe upośledzające drżenie pomimo co najmniej dwóch prób leczenia pełnym dawką terapeutyczną, z których jedna musiała obejmować propranolol lub prymidon. 9,9 dawki leku były stabilne przez 30 dni przed rejestracją, a następnie utrzymywane bez dostosowanie podczas badania. U każdego pacjenta dominująca ręka była najbardziej dotkniętą kończyną i była celem leczenia.
Kryteria kwalifikowalności wykluczały pacjentów, którzy przeszli wcześniej operację stereotaktyczną lub czaszkową lub którzy mieli inne stany neurodegeneracyjne (w tym chorobę Parkinsona), niestabilne stany sercowe lub koagulopatię. Wszyscy pacjenci zostali poddani badaniu przesiewowemu przez neuropsychologa pod kątem zdolności do wyrażenia świadomej zgody i wykluczenia upośledzenia funkcji poznawczych (wynik> 24 [z całkowitej liczby punktów 30] na badaniu stanu mini-mentalnego), w wywiadzie z powodu choroby psychicznej lub wcześniejsze dowody nadużywania substancji
[patrz też: wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne, lek bez recepty na alergie, zapalenie okołostawowe barku ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: lek bez recepty na alergie wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne zapalenie okołostawowe barku