Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Ochrona Zmęczonych, Ubogich, Skulonych Mszy ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Poświęcają prawie wszystko, co mają i kochają, aby znaleźć bezpieczeństwo. Trwałe opuszczenie własnego kraju jest straszną i bolesną decyzją, trudniejszą ze względu na okoliczności zmuszające ludzi do ucieczki. Podczas gdy protesty w całych Stanach Zjednoczonych – na lotniskach, w ratuszach, budynkach rządowych i federalnych, i gdzie indziej – wyjaśniły, duża liczba Amerykanów gwałtownie nie zgadza się ze stanowiskiem prezydenta Trumpa w sprawie uchodźców i imigracji. Choć bezpieczeństwo narodowe ma niewątpliwie ogromne znaczenie, więc nadal wiedzie świat jako wzór inkluzywności i różnorodności. Główne uniwersytety i liczne amerykańskie miasta odmawiają współpracy z potencjalną deportacją imigrantów. Wierzę, że więcej powinno pójść w jego ślady.
Jako lekarz, z dumą przyglądałem się reakcji mojego zawodu w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Niemal codziennie otrzymuję listy od liderów lokalnych szpitali klinicznych i szkół medycznych, które zdecydowanie popierają swoje misje, aby wspierać i opiekować się wszystkimi, w tym nieudokumentowanymi imigrantami i uchodźcami w statusie przejściowym. Uważają, że prawo do ubiegania się o azyl w naszym kraju musi – i będzie – być bronione.
Beatrice ostatecznie uzyskała azyl w Stanach Zjednoczonych, ale ma przed sobą długą drogę. Jest oddzielona od swojego syna, matki i siostry. Pracuje uczyć się języka angielskiego, aby ukończyć szkołę średnią i kontynuować dalsze studia. Często płacze i jest wdzięczna, że tu jest, ale tęskni za krajem i rodziną. Powrót jednak nie wchodzi w grę. Kobiety, które uciekają z zaaranżowanych małżeństw w swoim kraju, są traktowane jak pariasi, a ona wierzy, że jej mąż – rozzłoszczony jej odejściem – prawdopodobnie ją zabije.
Są to ludzie, którzy desperacko szukają schronienia, które Stany Zjednoczone zawsze oferowały, bezpiecznego miejsca, w którym mogą odbudować swoje życie. Uchodźcy i imigranci pomogli uczynić ten kraj tym, czym jest. Ale dla tysięcy ludzi takich jak Beatrice na całym świecie drzwi zostały zatrzaśnięte. Prezydent Trump objął urząd zaledwie kilka tygodni temu, ale wartości, które zapewnia nasz kraj, szybko zanikają. Oprócz kontynuowania protestów i umocnienia determinacji naszych miast, by mogli stać się miastami sanktuariów, lekarze mogą nadal przyjmować wszystkich pacjentów do naszych klinik i szpitali i bronić prawa naszych nieudokumentowanych studentów medycyny do studiowania i uczenia się. To właśnie spowoduje, że Ameryka będzie znów wspaniała.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Nazwisko pacjenta zostało zmienione, aby chronić jej prywatność.
Ten artykuł został opublikowany 22 lutego 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Departamentu Pediatrii, Harvard Medical School i Wydziału Medycyny Critical Care, Boston Children s Hospital – oba w Bostonie; oraz Sieć Azylowa, Lekarze Praw Człowieka, Nowy Jork.

Materiał uzupełniający
Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: konsylium szamotuły, pediatra do domu warszawa, usg stawu skokowego warszawa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: konsylium szamotuły pediatra do domu warszawa usg stawu skokowego warszawa