Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

List do młodej kobiety lekarza

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W czerwcu ubiegłego roku uczestniczyłem w sesji orientacyjnej, podczas której nowi stażyści zostali poproszeni o napisanie samodzielnie zaadresowanych listów wyrażających ich nadzieje i obawy. Zapieczętowane koperty zostały zebrane, a następnie zwrócone 6 miesięcy później, kiedy jestem pewna, że stażyści poczuli się zachęceni, aby zobaczyć, jak daleko przyjdą. To ćwiczenie, w którym stażysta służy zarówno jako pisarz listowy, jak i odbiorca, zarówno początkujący jak i doświadczony, oferuje nowy zwrot w starej tradycji. W 1855 r. James Jackson opublikował Letters to Young Physician Just Entering Upon Practice. Bardziej aktualne dodatki do tego epistolarnego kanonu obejmują Listy do młodego lekarza Richarda Selzera, które ukazały się w 1982 r., Oraz Leczenie miłe i uczciwe: Listy do młodego lekarza , które Perri Klass opublikował w 2007 r. Z okazji wejścia jej syna do szkoły medycznej.
Kiedy zacząłem staż 30 lat temu, nie zostałem zaproszony do podzielenia się swoimi nadziejami i obawami w liście – lub gdziekolwiek indziej – w tej sprawie. Właściwie to nie przypominam sobie żadnej orientacji, poza ustawieniem w szeregu, by otrzymać stos źle dopasowanych białych mundurów, tuberkulinowy test skórny i pospieszną i niezbyt uspokajającą rewizją CPR.
Być może wspomnienie mojej nagłej inicjacji wyjaśnia moją odpowiedź, gdy siedziałem przy stole konferencyjnym, obserwując, jak nowi stażyści skamieniali się gorliwie nad ich listami: byłem pełen tęsknoty. Tak bardzo chciałem im powiedzieć, szczególnie kobiety – więcej niż połowa grupy, z przyjemnością zauważyłem – co chciałem wiedzieć. Co więcej, pragnąłem powiedzieć młodszemu ja, co chciałem wiedzieć. Jak napisali stażyści, skomponowałem swój własny list.
Drogi Młody Lekarzu:
Wiem, że jesteś podekscytowany i pełen obaw. Te uczucia nie są nieuzasadnione. Godziny, w których będziesz pracował, wiedza, którą musisz opanować, i odpowiedzialność, jaką poniesiesz za życie i dobre samopoczucie ludzi, są zniechęcające. Byłbym zmartwiony, gdybyś nie był przynajmniej trochę zmartwiony.
Jako kobieta napotykasz dodatkowy zestaw wyzwań, ale już to wiesz. Podczas rotacji urologii w szkole medycznej zostałeś poinformowany, że twoja obecność była bezcelowa, ponieważ żaden szanujący się mężczyzna nie pójdzie do urologa pani .
Pojawi się więcej seksizmu, trochę irytujących, a trochę irytujących. Będąc w ciąży, zapytałem o politykę dotyczącą urlopu macierzyńskiego w moim szpitalu dla oficerów domowych i powiedziano mi, że to świetny pomysł i powinienem go przygotować. Dekady po praktyce, kiedy dzwonię na receptę, niektórzy farmaceuci wciąż pytają o nazwisko lekarza, do którego dzwonię.
I będzie również bardziej poważna i niszcząca dyskryminacja. Przykro mi, że w 2017 roku, gdy zbliżam się do końca mojej kariery, kobiety-lekarze zarabiają średnio o 20 000 USD mniej niż nasi partnerzy (nawet uwzględniając czynniki takie jak liczba publikacji i przepracowane godziny) 1; są nadal niedostatecznie reprezentowane na stanowiskach kierowniczych, nawet w takich specjalnościach jak OB-GYN, w których jesteśmy większością2; i są narażeni na molestowanie seksualne, począwszy od niepożądanego humoru w salach operacyjnych i na rundach szpitalnych, aż do nadużywania tak poważnego, że niektóre kobiety opuszczają lekarstwo całkowicie.3
Ale jest też bardziej podstępna przeszkoda, z którą będziesz musiał się zmierzyć – taki, który tkwi w twojej głowie
[przypisy: przychodnia portowa rejestracja, ellaone ulotka, cocoroco allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “List do młodej kobiety lekarza”

 1. Marek Says:

  Jaki jest cel takich artykułów jak ten i kilka innych

 2. Take Away Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: implanty warszawa cena[...]

 3. Cereal Killer Says:

  Błagam, dokształćcie się trochę.

 4. Jagna Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: prześcieradło jednorazowe[...]

 5. Squatch Says:

  Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

Powiązane tematy z artykułem: cocoroco allegro ellaone ulotka przychodnia portowa rejestracja