Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

List do młodej kobiety lekarza ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2018

W rzeczywistości jedną z największych przeszkód, jakie napotykasz, może być w dużej mierze twoja własna twórczość. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Widzisz, na każdym kroku mojej kariery prześladował mnie strach, że jestem oszustem. Ten lęk, czasami nazywany syndromem oszusta , nie jest unikalny dla kobiet. Twoi koledzy mają też wiele chwil niepewności, kiedy są przekonani, że sami wśród swoich rówieśników nie są w stanie zrozumieć drogi krzepnięcia, związać doskonałego węzła chirurgicznego lub wykryć subtelnego szmeru serca.

Uważam, że strach kobiet przed oszustwami jest podobny do męskiego, ale z dodatkową cechą: nie tylko staramy się wytrwać nad naszymi niedoskonałościami, ale często oczerniamy także nasze mocne strony.
Badanie z 2016 r. Sugerowało, że pacjenci kobiet lekarzy mają lepsze wyniki.4 Publikacja tego odkrycia wywołała wiele spekulacji na temat tego, dlaczego tak jest: być może kobiety są bardziej intuicyjne, bardziej empatyczne, bardziej uważne na szczegóły, lepsi słuchacze, a nawet życzliwi. Nie wiem, czy którekolwiek z tych uogólnień jest prawdziwe, ale moje osobiste doświadczenia i obserwacje upewniają mnie w tym: kiedy kobiety posiadają te pozytywne cechy, staramy się pomijać ich znaczenie, a nawet mogą brać je pod uwagę. Zakładamy, że każdy może być dobrym słuchaczem, być empatycznym – że te umiejętności nie są niczym specjalnym i są najmniejszym z tego, co mamy do zaoferowania naszym pacjentom.
W mojej karierze zmarnowałem dużo czasu i energii, szukając pewności, że nie jestem oszustem, a konkretnie, że mam więcej do zaoferowania swoim pacjentom niż cechy, które wydają się najbardziej cenić.
Na początku wierzyłem, że wyświetlanie wiedzy medycznej – im bardziej niejasne, tym lepiej – uczyni mnie godnym. Ta wiara była użytecznym bodźcem do nauki, ale ostatecznie zapewniała jedynie powierzchowny komfort. Podczas mojego drugiego roku kursu umiejętności klinicznych, onkolog poprosił mnie o zidentyfikowanie wysypki. Grzybica grzybiasta! – wyrzuciłem z siebie, ponieważ była to jedna z kilku wysypek, których imię znałem i które były jedyne związane z rakiem. Moja odpowiedź okazała się poprawna, powodując natychmiastowe zrzucenie trzech szczęk – onkologa, pacjenta i mojego – ale blask sprawdzania poprawności trwał ledwo przez resztę dnia.
Nieco dalej w treningu, myślałem, że kompetencja oznacza umiejętność robienia rzeczy. Chętnie wykonywałem nakłucia lędźwiowe i wstawiłem linie środkowe, a także zgłosiłem się do specjalistycznego treningu w gastroenterologii – dziedzinie, w której miałem małe zainteresowanie – myśląc, że mogę endoskopować swoją drogę do pewności siebie.
Przez pierwsze kilka lat w praktyce byłem pewien, że bycie dobrym lekarzem oznacza leczenie osób. Czułam się podnoszona przez każde oczyszczone prześwietlenie klatki piersiowej, każde znormalizowane ciśnienie krwi. Niestety, odwrotność była również prawdziwa: osobiście wziąłem udział w nawrotach raka. Kiedy oddział ratunkowy wołał, by powiadomić mnie, że jeden z moich pacjentów przybył niespodziewanie, założyłem, że jakiś błąd z mojej strony musiał przyspieszyć kryzys.
Teraz, pod koniec mojej kariery klinicznej, rozumiem, że nie byłem ani tak słaby, ani tak silny. Czasem nawet po tym, jak uczyłem się najciężej i starałem się jak mogłem, ludzie zachorowali i zmarli
[patrz też: wykaz leków dla seniorów, dyżury aptek radomsko, skierowania nfz i kolejka ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek radomsko skierowania nfz i kolejka wykaz leków dla seniorów