Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Dekret Trumpa dotyczący opieki zdrowotnej – czy może podważyć ACA, jeśli Kongres nie podejmie działania

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W ciągu kilku godzin po złożeniu przysięgi urzędu Prezydent Donald Trump wykonał swój pierwszy oficjalny akt: dekret wykonawczy, w którym przysięga na kampanię, pierwszego dnia , rozpoczął uchylenie ustawy o przystępnej cenie (ACA) .1 New York Times charakteryzuje się jego działanie samo w sobie zmniejszało obamacare , a Washington Post orzekło, że nakaz może skutecznie zabezpieczyć indywidualny mandat ACA w celu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego. Ale obrońca konsumentów, Ron Pollack, odrzucił akcję Trumpa jako dużo hałasu o bardzo mało . Aby ująć te rozbieżne oceny w perspektywie, ważne jest zbadanie faktycznego porządku wykonawczego, rozpoznanie odstępstw od administracji Obamy, które rozważa, oraz ocena zakresu i znaczenia zmian, jakie administracja może zgodnie z prawem wprowadzić na mocy zarządzenia wykonawczego lub innych działań administracyjnych.
Prezydent Trump nie może uchylić ACA w drodze zarządzenia wykonawczego. ACA jest ustawą, uchwaloną przez Kongres, który zgodnie z Konstytucją może uchylić lub zmienić tylko Kongres. Ponadto zamówienie nie zmienia istniejących przepisów. Zamiast tego przedstawia instrukcje lub wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób Trump chce, aby odpowiedzialne agencje korzystały z przysługującej im swobody w interpretowaniu i stosowaniu wymogów ustawowych. Zamówienie odpowiednio uznaje, że nowe priorytety, które on określa, mogą być śledzone przez urzędników administracji tylko w maksymalnym zakresie dozwolonym przez prawo .
Nowe priorytety określone w porządku to odejście, odroczenie, udzielenie zwolnienia lub opóźnienie wdrożenia jakiegokolwiek przepisu w celu zminimalizowania kosztów i obciążeń regulacyjnych nałożonych na państwa, podmioty prywatne i osoby fizyczne; Zapewnić państwom większą elastyczność ; i zachęcaj. . . wolny i otwarty rynek w. . . usługi zdrowotne i ubezpieczenie zdrowotne.
Nie jest zaskakujące, że polityka nowego prezydenta różni się od polityki jego poprzednika, który wielokrotnie podkreślał, że jego najwyższym priorytetem jest zapewnienie wszystkim Amerykanom dostępu do wysokiej jakości i przystępnej opieki zdrowotnej. 2 Najważniejszym pytaniem jest jednak, czy nowe Preferencje polityki administracji są proste, a cele ustalone w samej ACA.
Kongres wyraźnie wskazał, że priorytetem w przyjęciu ACA było zapewnienie przystępnej opieki zdrowotnej dla wszystkich Amerykanów , przede wszystkim poprzez rozszerzenie dostępu do ubezpieczenia zdrowotnego i Medicaid dla konsumentów o niskich lub średnich dochodach lub wcześniejszych warunkach. Oczywiście, obniżenie kosztów ponoszonych przez sektor prywatny, zapewnienie elastyczności państwowej i zachęcanie do wolnego rynku może być odpowiednim czynnikiem, który urzędnicy powinni wziąć pod uwagę przy wdrażaniu praktycznie każdego prawa. Te priorytety polityczne nie mogą być jednak wdrażane w taki sposób, aby nie można było zrealizować celów i priorytetów stanowiących integralną część ustawowego programu ACA. Oddanie prymatu odruchowo do wytycznych kierownictwa, jeśli prowadzi to do lekceważenia samej ustawy, w rzeczywistości osłabi prawną obronę administracji przed konkretnymi inicjatywami administracyjnymi, aby zawrzeć umowę ACA.
Oczekiwania administracji Trumpa, aby zastąpić politykę i wymogi administracji Obamy natychmiastowo , są prawdopodobnie sfrustrowane, ponieważ przepisy ACA zostały wdrożone przede wszystkim w ramach tworzenia przepisów w ramach ustawy o postępowaniu administracyjnym (APA), a zatem mogą być zmienione jedynie poprzez regulacje
[hasła pokrewne: dzika droga cda, choroba bostońska wikipedia, maltańczyk allegro ]

Tags: , ,

No Responses to “Dekret Trumpa dotyczący opieki zdrowotnej – czy może podważyć ACA, jeśli Kongres nie podejmie działania”

 1. Sugar Man Says:

  [..] Cytowany fragment: dieta w chorobach wątroby[...]

 2. Bearded Angler Says:

  To sa sprawdzone informacje czy dopiero w fazie testow klinicznych

 3. Nickname Master Says:

  [..] Cytowany fragment: odżywianie[...]

 4. Bearded Angler Says:

  wlasnie z jelita grubego sie wchłaniają

Powiązane tematy z artykułem: choroba bostońska wikipedia dzika droga cda maltańczyk allegro