Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Dekret Trumpa dotyczący opieki zdrowotnej – czy może podważyć ACA, jeśli Kongres nie podejmie działania cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Administracja Obamy uznała pewne kategorie trudności, a administracja Trumpa mogła rozpoznać więcej. Jednak rozszerzanie wyłączeń ze względu na trudność na tyle, by uczynić mandat bezsensownym, zostałoby z mocą zaskarżone przed sądem. Kongres nie mógł mieć na celu zezwalania na wyjątki, które w efekcie połknęłyby regułę. W krytycznym teście Sądu Najwyższego z 2015 r. Utrzymującym ogólnokrajową dostępność ulg podatkowych ACA premiowej pomocy dla kwalifikujących się nabywców ubezpieczeń o niskich dochodach, sędzia główny John Roberts orzekł, że sądy i agencje muszą interpretować i stosować indywidualne przepisy prawa – w rzeczy samej, ACA w szczególności – aby kontynuować swój ogólny plan legislacyjny . Roberts stwierdził: Kongres przyjął ustawę o przystępnej cenie, aby poprawić rynki ubezpieczeń zdrowotnych, a nie je zniszczyć. . . . [W] e musi interpretować Ustawę w sposób zgodny z pierwszym i unikać tego drugiego. 4 De facto powszechne zniesienie trudów wydaje się trudne do pogodzenia z tym standardem.
Z biegiem czasu administracja Trumpa bez wątpienia odwoła lub zmieni zasady administracyjne lub wytyczne Obamy. Jednak poważne zmiany w otoczeniu regulacyjnym ACA będą wymagać współpracy kilku agencji federalnych, a często także państwowych organów regulacyjnych.
Opadowe zmiany w egzekwowaniu prawa poważnie zakłóciłyby rynki ubezpieczeniowe, z konsekwencjami politycznymi, nie mniejszymi niż polityczne lub humanitarne. Projekty Biura Budżetowego Kongresu, które patroszyły prawo, doprowadziłyby względnie zdrowych ludzi do zmniejszenia zasięgu, zmuszając ubezpieczycieli do podnoszenia składek lub wycofywania się z rynków. Takie działania z kolei dodatkowo zmniejszyłyby pulę ubezpieczeń, podniosłyby składki i zmniejszyłyby dostępność ubezpieczeń – w wyniku czego liczba nieubezpieczonych Amerykanów wzrośnie o 18 milionów w 2018,5 roku. Rozmyślając o tych perspektywach, republikańscy stratedzy, zarówno w administracji, jak i poza nią, podobno już mają wątpliwości co do sabotażu ACA.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 22 lutego 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Washington and Lee University School of Law, Lexington, VA (TSJ); oraz Centrum Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Waszyngton, DC (SL).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Nakaz egzekucyjny minimalizujący obciążenia ekonomiczne wynikające z ustawy o ochronie pacjenta i opieki po przystępnej cenie do czasu uchylenia. Waszyngton, DC: The White House, 20 stycznia 2017 r. (Https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2017/01/2/executive-order-minimizing- economical-burden-patient-protection-and ).

2. Obama BH. Uchylenie ACA bez wymiany – ryzyko dla amerykańskiej służby zdrowia. N Engl J Med 2017; 376: 297-299
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Jost TS, Lazarus S. Opóźnienia ACA Obamy – łamanie prawa lub działanie. N Engl J Med 2014; 370: 1970-1971
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. King v. Burwell, 135 S.Ct. 2480, 2496 (2015).

5. W jaki sposób uchylenie części ustawy o przystępnej cenie wpłynęłoby na ubezpieczenie zdrowotne i składki Waszyngton, DC: Congressional Budget Office, 17 stycznia 2017 r. (Https://www.cbo.gov/publication/52371).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z prof. Timothym Jostem na temat wysiłków Trumpa mających na celu podważenie ustawy Affordable Care Act i republikańskich propozycji jej zastąpienia. (10:22) Pobierz
[więcej w: choroba bostońska wikipedia, nebulizator dla niemowląt, tropikamid ]

Tags: , ,

No Responses to “Dekret Trumpa dotyczący opieki zdrowotnej – czy może podważyć ACA, jeśli Kongres nie podejmie działania cd”

 1. Sidewalk Enforcer Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: lublin psycholog[...]

 2. Zero Charisma Says:

  Mam zapalenie płuc od 5-ciu lat, lekarze są bezsilni.

 3. Alpha Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: mezoterapia igłowa warszawa[...]

 4. Ksawery Says:

  Chcecie omega-3, to jest chia

 5. Captain Peroxide Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: olej lniany[...]

 6. Gustaw Says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

Powiązane tematy z artykułem: choroba bostońska wikipedia nebulizator dla niemowląt tropikamid