Gabinety Stomatologiczne
Zdrowe zeby oraz ich leczenie

Chilling Effect Opieka zdrowotna po wyborach Używana przez nieudokumentowane i mieszane rodziny

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kobieta w ciąży z Ameryki Środkowej została zdiagnozowana z powodu kiły w Departamencie Zdrowia w Baltimore City w 2007 roku. Zespół kontaktowy skontaktował się z nią w celu omówienia potrzeby i dostępności leczenia. Zgodziła się wrócić do kliniki, ale nie zrobiła tego. Kiedy skontaktowała się z nią telefonicznie, poinformowała, że po przybyciu do kliniki zobaczyła uzbrojonego ochroniarza i ponieważ nie mam żadnych dokumentów, odszedłem . Wysoce nagłośnione naloty amerykańskiej jednostki ds. Egzekwowania i egzekwowania przepisów celnych (ICE) w Baltimore w 2007 r. Wzbudziły strach w społeczności imigrantów1. Oskarżono o naruszenia praw człowieka i profilowanie rasowe przeciwko ICE, ale Latynosi nadal uważali za celowe. Miasto następnie przyjęło bardziej przyjazne podejście do imigrantów w ramach strategii odwrócenia spadku populacji i wspierania wzrostu gospodarczego. W 2012 r. Burmistrz Baltimore, Stephanie Rawlings-Blake, podpisał postanowienie wykonawcze zabraniające wszystkim pracownikom miasta, w tym policji, prosząc mieszkańców o ich status imigracyjny. W 2014 r. Gubernator Martin O Malley zarządził wstrzymanie programu egzekwowania imigracji Bezpieczne społeczności , stwierdzając, że Maryland nie będzie automatycznie honorować wniosków rządu federalnego o zatrzymanie imigrantów w celu deportacji.
Chociaż te rozkazy wykonawcze zostały przyjęte z zadowoleniem jako ważne oświadczenia woli, niewiele zrobiły, by rozwiązać powszechne przeszkody w opiece zdrowotnej dla imigrantów z Baltimore. Poruszanie się po systemie opieki zdrowotnej jest szczególnie trudne dla osób o ograniczonej znajomości języka angielskiego i umiejętności zdrowotnych lub bez ubezpieczenia zdrowotnego lub numeru ubezpieczenia społecznego. Wielu nie udokumentowanych imigrantów i ich rodziny przechodzi zatem bez opieki, ze szkodą dla nich, a czasem z innymi, jak w przypadku kobiety z kiłą, która jest w ciąży z przyszłym obywatelem USA.
Komentarze i działania związane z administracją Trumpa dotyczące polityki imigracyjnej i egzekwowania najprawdopodobniej jeszcze bardziej osłabią wykorzystanie opieki zdrowotnej. Prezydent Donald Trump podpisał już kilka rozporządzeń wykonawczych zgodnych z antyimigrancką retoryką. 25 stycznia podpisał jedną z odmów federalnych funduszy dla miast-sanktuariów , jurysdykcji, które zdecydowały się nie współpracować z federalnymi wysiłkami na rzecz deportacji nieudokumentowanych imigrantów. Dwa dni później zadziwił świat postanowieniem tymczasowo zakazującym wstępu do Stanów Zjednoczonych syryjskich uchodźców i ludzi z siedmiu krajów należących do większości muzułmańskiej. Pośpiech, w którym wprowadzono tę kolejność, i jej natychmiastowy wpływ na imigrantów z USA, nawet tych z ważnymi wizami, przesłał mrożącą krew w żyłach wiadomość na poziomie krajowym i międzynarodowym, a zwłaszcza osobom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych bez zezwolenia. Niedługo potem nieudokumentowana matka dwóch urodzonych w Stanach Zjednoczonych dzieci została deportowana po zgłoszeniu się do rutynowej wizyty u imigrantów. W świetle tych wydarzeń społeczność może stracić pewność, że informacje przekazywane usługodawcom, w tym organizacjom ochrony zdrowia, nie będą wykorzystywane do celów politycznych, w tym do postępowania deportacyjnego. Nieudokumentowani rodzice-imigranci dzieci obywateli USA mogą być szczególnie zaniepokojeni, biorąc pod uwagę ryzyko, że członkowie rodziny mogą zostać rozdzieleni.
Erozja zaufania nie jest problemem teoretycznym
[więcej w: ellaone ulotka, xylometazolin uzależnienie bielsko biała, xylometazolin uzależnienie ]

Tags: , ,

No Responses to “Chilling Effect Opieka zdrowotna po wyborach Używana przez nieudokumentowane i mieszane rodziny”

 1. Pola Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dieta na mase[...]

 2. Take Away Says:

  jedni pisza tak drudzy inaczej

 3. Izabela Says:

  Article marked with the noticed of: odtrucie po alkoholu[...]

 4. Malwina Says:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

Powiązane tematy z artykułem: ellaone ulotka jovesto cena xylometazolin uzależnienie